Specializujeme se na kompletní výstavbu sportovišť na Padel. Náš proškolený tým zaměstnanců, specializované stroje, desítky realizovaných sportovišť, kvalitní španělské konstrukce, vysoce kvalitní certifikovaný povrch na Padel od firmy Mondo - to vše je záruka maximální kvality.

Typy padel sportovišť

Co je to Padel

Padel je raketový sport, který v posledních letech našel miliony příznivců po celém světě a pomalu proniká i na území Čech a Slovenska. Je to unikátní kombinace squashe a tenisu s novými originálními prvky. Hlavní rozdíl je v tom, že kurt je menších rozměrů, má stěny a míčky se z nich dají odehrávat podobně jako ve hře squash. Vybavení je již nyní jednoduše dostupné i na našem území, rakety jsou pevné bez výpletu, menší než squashové, a míčky se podobají podhuštěným tenisovým.

Padel je sport, který kombinuje akci se zábavou. Je to skvělý sport pro hráče všech věkových kategorií a dovedností, protože se dá rychle a snadno uchopit. Většina hráčů získá základy během první půl hodiny hraní.

Padel není tak dominantní silou, technikou a podáním, jak tomu bývá v tenise, a proto je ideální hrou pro společné soutěžení mužů, žen a mládeže. Body se získávají spíše strategií. Je to tedy sport vhodný jak pro rekreační tak profesionální hráče, zkrátka pro všechny!)

Proč chtít padel hřiště

Jedná se o druhý nejrychleji rostoucí moderní sport na světě

Buďte mezi prvními v ČR a vytvořte si základnu tohoto nového sportu u Vás

Prostorová nenáročnost - prakticky na jedno tenisové hřiště lze instalovat 3 kurty na Padel


Rádi Vám zpracujeme studii, projekt nebo zajistíme dotaci

Ukázka vizualizace
Ukázka vizualizace 2
Ukázka vizualizace 3
Ukázka vizualizace 4
Padel

10 faktů o sportu padel

  • Paddle neboli Padel si zahraje úplně každý i bez předchozí znalosti tenisu
  • Vznikl v roce 1969 i přesto je nazývaný sportem 21. století
  • Je přítomen již ve více než 100 zemí světa
  • Existuje již více než 45 národních federací
  • Padel hraje již více než 18 mil. lidí a jedná se o nejrychleji rostoucí současný sport
  • Hřiště má velikost 20 x 10 m - až tři padel hřiště na místo jednoho tenisového
  • Česká padelová federace vznikla v roce 2015
  • Hráči můžou využívat zdi (skla) v rámci pravidel ve svůj prospěch hry
  • Hraje se obvykle ve dvojicích, přičemž týmy jsou od sebe odděleny sítí
  • V roce 2024 by měl být Padel oficiálně sportem na olympijských hrách v Paříži

Pravidla padelu

V padelu se vždy hraje čtyřhra. Pravidla padelu jsou velmi podobná pravidlům tenisu. Míč musí překonat síť a dopadnout do soupeřova pole, soupeř smí hrát volej. Hlavní rozdíl oproti tenisu je, že po dopadu na zem se může míč odrazit do stěny. Poté jej můžete před dalším dopadem odehrát zpět k soupeři. Míč lze zahrát přímo na soupeřovu polovinu, můžete jej odpálit i odrazem o skleněnou stěnu, ne však o kovovou klec. Pokud soupeř míč vrátí na vaši polovinu a ten se odrazem od stěny vrací zpět k soupeři, musíte se míče v trajektorii dotknout, jinak bod získává soupeř. Zpět do hřiště lze zahrát i míč, který byl zahrán ven z kurtu. Mimo padelový kurt ale nesmí míč dopadnout na zem.

V padelu se podává jen spodem, míč udeříte po odrazu od země, maximálně ve výšce pasu. Stejně jako v tenise, může být chybné podání jednou opakováno. Začínáte podávat z pravé strany a po každém bodu stranu měníte. Podání musí dopadnout diagonálně, do servisního pole soupeře. Míč se pak může dotknout skleněné stěny, ne kovové klece. Soupeř při returnu nesmí hrát volej.

Počítání bodů je stejné jako v tenise. Hraje se na dva vítězné sety. Za stavu 6:6 se hraje tie-break.

Po lichých gamech si soupeři při krátké pauze vymění strany kurtu.

Další informace o pravidlech, turnajích atd. naleznete na webových stránkách České Padelové federace

Padel
Padel

Původ sportu padel

Padel má svůj původ v Mexiku. Mnoho lidí si myslí, že tento sport pochází ze Španělska nebo Argentiny, ale ve skutečnosti to bylo Mexiko, které tento sport zavedlo kolem roku 1962. Je trochu záhadou jak přesně tento sport vznikl, ale vypráví se, že jeden zámožný Mexičan z Acapulca nechal na své zahradě postavit hřiště na padel.

Slovo padel pochází ze slova pedel, které se váže k polovině 90. let 19. století., ve kterém anglické lodě pluly do Ameriky. Aby si posádka zpříjemnila cestu, hledala zábavu, a tak začala hrát tenis s pádly neboli padel.

V roce 1970 zavedla tento sport španělská královská rodina, a ten se stal druhým nejoblíbenějším sportem v zemi hned po fotbalu

Padel
Padel
Padel
Padel
Padel
Padel
Padel
Padel
Padel

Napište nám Zařídíme pro Vás vše od projektu až po výstavbu

Dotaz