Údržbou umělého povrchu sportovišť prodloužíte jeho životnost

Pravidelná profesionální údržba sportoviště je velice důležitá. Docílíte jeho pěkného vzhledu, zachováte původní vlastnosti a navíc výrazně zvýšíte celkovou dobu jeho používání. Díky tomu také ušetříte nemalé peníze.

Zeptejte se nás na cenu za čištění a údržbu umělé trávy ještě dnes! Přijedeme kdekoliv po ČR zhodnotit stav vašeho umělého povrchu a připravíme vám podrobnou kalkulaci.

Rozdělení profesionální údržby dle typu povrchu na tenisová a víceúčelová hřiště s křemičitým pískem nebo fotbalová hřiště s gumovým granulátem

   Kdy a proč provést profesionální údržbu sportoviště

Zvažujete péči o umělý povrch vašeho sportovního zařízení provedenou odborníky? Neváhejte, zvláště pokud:

  • Vaše sportoviště pravidelně udržujete.
  • Povrch není zhutněný (tvrdý), prorostlý mechem a výrazně znečištěný.
  • Chcete, aby v odpovídající kvalitě ještě dlouhou sloužil svému účelu.

  Jak často provádět údržbu umělé trávy

Profesionální údržba se provádí pravidelně, minimálně jednou ročně, v ideálním případě dvakrát do roka.

  Postup při údržbě umělého trávníku

Všechny úkony profesionální údržby mají velký vliv na odskok a chování míčku při hře. Pravidelným udržováním plochy ke sportování navíc docílíte její maximální životnosti. Jak při tom postupujeme?

Odstranění hrubých nečistot z povrchu  

Jedním z prvních kroků je likvidace viditelného nepořádku z povrchu a jeho okolí. S listím, větvemi, trávou, starými vlákny umělého povrchu a dalšími výraznými nečistotami na umělé trávě si poradí vysoce výkonný sběrací stroj.      

                         

Hloubkové jedno či dvoufázové čištění

Ve druhé fázi se rozbourá zhutněná vrstva umělé trávy pomocí profesionálního rotačního kartáče. Následně je syntetický povrch do hloubky vyčištěn profesionálním strojem na údržbu umělých povrchů SMG. Tento stroj vynese rotačním kartáčem vrchní vrstvu křemičitého písku nebo gumového granulátu do vibračního síta, kde separuje nečistoty od výplně a uchová je ve speciálním zásobníku. Vyčištěný písek rovnoměrně navrátí na povrch.

                          

Aplikace výplně dle aktuálního stavu sportoviště

V průběhu užívání sportovišť dochází k vytlačování výplně (křemičitého písku, gumového granulátu) z hrací plochy do krajů. Proto je nezbytnou součástí údržby sportovišť s umělou trávou kontrola a rovnoměrné doplnění výplně po celém povrchu minimálně jednou ročně.

                       

Závěrečné srovnání a kartáčování povrchu

Součástí profesionální údržby je i finální kartáčování, srovnávání a provzdušňování povrchu trojúhelníkovým kartáčem. Výhodou jeho použití oproti jednoduchému kartáči je výplň rovnoměrně rozprostřená po celém povrchu.

Postřik proti mechu

K profesionální údržbě patří také postřik přípravkem proti tvorbě mechu po celé hrací ploše. Po celou sezonu do další profesionální údržby můžete v klidu hrát bez vyrušování mechem.

  Jak odborně provádět údržbu umělého trávníku

Podívejte se, jaké jsou hlavní zásady profi čištění umělé trávy:

  • Pomocí speciálního stroje se vyčistí vrchní vrstva plnicího materiálu, nečistoty stroj zachytí a písek rovnoměrně navrátí na povrch.
  • Pracuje se s křemičitým pískem či s gumovým granulátem, který je aktuálně ve sportovišti. Není třeba obměna vsypu za nový, pouze se doplní chybějící množství.

 

Kontaktujte nás pro nezávazné nacenění Přijedeme posoudit stav vašeho sportoviště ZDARMA

Péče o hřiště s umělým povrchem vyžaduje individuální přístup. Zanechte nám na sebe kontakt a přijedeme posoudit stav vašeho hřiště a doporučíme nejlepší péči.

Dotaz