Hřiště nebo běžecké dráhy z umělé trávy a gumového granulátu EPDM vám už neslouží? Na základě aktuálního stavu sportoviště vám navrhneme řešení pro obnovu jeho původních vlastností a opravu provedeme. Renovaci sportovních povrchů provádíme vždy šetrně a s ohledem na aktuální stav sportovišť. 

Kdy hřiště vyžaduje odbornou renovaci či opravu sportovního povrchu?

Oprava umělého povrchu hřiště je nutná, pokud:

  • Je viditelné poškozený,
  • je značně opotřebený a bez vlasců,
  • spoje nedrží pevně po celé hrací ploše,
  • došlo k odlepení spojů umělé trávy,
  • nedrží lepené lajny umělé trávy,
  • jsou odlepeny čáry syntetického povrchu,
  • evidentně není rovné.

Zjistěte si u nás cenu za opravu tartanové dráhy nebo čištění tenisových kurtů včetně opravy lajn. Podrobnou kalkulaci vám dodáme na základě osobní návštěvy sportoviště.

Jak na lajnování sportovišť a opravu tartanového povrchu

Při opravě poškozené části povrchu (umělé trávy) je důležitý výběr vhodného typu trávy dle výšky a hustoty výpletu vlasců. Barva nového povrchu se bude mírně lišit s ohledem na stáří původního povrchu, který za dobu životnosti mění barvu.

Před vyřezáním poškozené části (např. při opravě propadlého sportovního povrchu z umělé trávy) je nutné odstranit výplň (křemičitý písek nebo gumový granulát) a hlídat původní spoje pokládky umělého travnatého koberce. Nový povrch se důkladně podlepí speciálním lepidlem pro lepení umělé trávy a po vyschnutí se aplikuje křemičitý písek či gumový granulát dle platných standardů.

    

Opravy vytížených míst sportovního umělého povrchu

Specializujeme se na opravy nadměrně opotřebených ploch sportovišť. Na každém sportovišti jsou místa, které jsou nadměrně využívány, proto mnohdy není potřeba měnit kompletně celý povrch za nový, ale lze to řešit lokální opravou, nahrazením novým povrchem v místech značného opotřebení. Tyto opravy jsou závislé na celkovém stavu sportoviště.

      

 

Oprava a renovace lajn a spojů sportovního povrchu

Pevně přilepené spoje jsou zásadní pro celkovou životnost umělé trávy. Odlepené spoje způsobují nadměrně rychlé opotřebení a jsou velmi nebezpečné pro hru. Pokud se uvolněné spoje opravují a umělá tráva není poškozena, stačí trávu podlepit speciálním lepidlem pro lepení umělé trávy a následně zapískovat. Jestliže je však umělá tráva v místě spojů opotřebená, je třeba poškozenou část odstranit a nahradit novou.

   

Lajnování hřiště s umělým povrchem, oprava vlepených čar, případně poškozených a chybějících lajn umělé trávy se provádí nahrazením nové lajny v duchu stávajícího povrchu.

    

Zajistíme i opravu podloží pod umělou trávou. V závislosti na rozsahu nerovnosti určíme způsob opravy. Jedná se o proces vysoké náročnosti, zpravidla prováděný společně s kompletní regenerací sportovního povrchu.

     

     

Oprava tartanu

K opravám a renovacím umělých sportovních povrchů a hracích ploch z gumového granulátu EPDM (tartan), případně pro opravy běžeckých drah používáme vysoce kvalitní zrnitou EPDM hmotu firmy CONICA. Při viditelné známce opotřebení granulátu, prasklin nebo odlepení EPDM od okraje sportoviště je nutné povrch v místě poškození nahradit novým EPDM o stejných vlastnostech (frakce a barvy).

     

         

Zabýváme se rovněž kompletním vyčištěním sportovišť s povrchem EPDM. K odstranění špíny a renovaci sportovního povrchu dochází pomocí chemických přípravků a vysokého tlaku vody. Hrubé nečistoty jsou likvidovány mechanicky za pomocí profesionální techniky.

    

    

Kromě oprav a renovace patří do našich služeb také údržba sportovišť. Rádi vám pomůžeme udržovat vaše hřiště dlouhodobě funkční. Díky pravidelné údržbě předejdete jejich brzkému opotřebení.

 

Kontaktujte nás pro nezávazné nacenění Přijedeme posoudit stav vašeho sportoviště ZDARMA

Péče o hřiště s umělým povrchem vyžaduje individuální přístup. Zanechte nám na sebe kontakt a přijedeme posoudit stav vašeho hřiště a doporučíme nejlepší péči.

Dotaz